تور دیدیم تابستان 1402 ( تیر مرداد شهریور )

09128620211
02122607985

دیار گشت ; مسافران محترم تور دیدیم ویژه تابستان 1402 ( تیر مرداد شهریور ) دقت داشته باشند که تصاویر هر هتل و اطلاعات گردشگری تور دیدیم در همین صفحه موجود است.

دیگر نیاز نیست پشت خط منتظر بمانید.

جهت رزرو درخواست خود را به صورت کامل از طریق پشتیبانی دیار گشتگفتینو برای ما ارسال فرمائید تا در اسرع وقت پیگیری شود.

powered by Advanced iFrame free. Get the Pro version on CodeCanyon.

powered by Advanced iFrame free. Get the Pro version on CodeCanyon.

درباره دیدیم
دیدیم (didim) از شهرهای ترکیه است که به تازگی با استقبال گردشگران رو به رو شده است. این شهر ترکیه مدتی است مورد توجه گردشگرانی قرار گرفته است که به دنبال تجربه شهرها و مکان های بکرتر و خلوت تر برای سفر و سیاحت هستند. این شهر کوچک و ساحلی ۵۰ هزار نفری، در ساحل دریای اژه قرار گرفته است و بخشی از استان آیدین ترکیه است. دیدیم در شمال خلیج گولوک قرار گرفته است. مردم دیدیم علاوه بر صنعت گردشگری در کشاورزی و تولید پنبه و گندم و دامپروری هم فعال هستند.
رشد شهر دیدیم از دهه ۱۹۸۰ آغاز شد و اهالی ترکیه که توانایی مالی کافی داشتند برای خرید خانه های ویلایی و تفریحی به این شهر توجه نشان دادند. از مشهورترین و بزرگترین سواحل و بخش های دیدیم، منطقه آلتینکوم دیدیم است.
تاریخچه دیدیم

دیدیم هم به مانند دیگر شهرهای ترکیه دارای تاریخ طولانی است که به پیش از میلاد مسیح بازمی گردد. حضور اقوام و قبایل یونانی مانند کرت ها، رومیان و هخامنشیان، دوره باستان این شهر را تشکیل داده اند. نام این شهر در دوران امپراتوری عثمانی به یوران تغییر کرد. در دوره معاصر، نام شهر ابتدا به «قلعه نو» و سپس به دیدیم تغییر پیدا کرد.

 

دیدیم علاوه بر اینکه شهری ساحلی است و به همین دلیل طرفداران مخصوص خود را دارد، شهر تاریخی دیدیما را نیز در خود دارد. در این شهر باستانی، بازمانده های معبد آپولو وجود دارد.
شهر دیدیم به واسطه سواحل ماسه ای طولانی، آب شفاف و تمیز، بازمانده های باستانی و آب و هوای دلپذیرش با استقبال گردشگران رو به رو شده است. دیدیم آب و هوایی مدیترانه ای دارد و به همین دلیل نوروز و بهار های گرم و طولانی و زمستان های سرد و بارانی دارد.
شهر دیدیم به واسطه جاده جدیدی که در آن احداث شده، به شهرها و فرودگاه های ازمیر و بدروم دسترسی پیدا کرده است.